
Det Vardar eide selskapet Hønefoss Fjernvarme tar over 100% av aksjene i Øvre Eiker Fjernvarme. Selskapet vil fortsatt hete Øvre Eiker Fjernvarme, men logoen blir ny, med vardene som brukes av alle selskapene i Vardar konsernet.
Vardar eier fra før 100 % av Hønefoss Fjernvarme og ønsker å utnytte kompetanse på drift av fjernvarmeanlegg. Hønefoss Fjernvarme driver to varmesentraler i Hønefoss og har ca 200 kundeinstallasjoner. Les mer på www.hfvarme.no
Vi skal jobbe hardt for å optimalisere fjernvarmeanlegget på Vestfossen slik at kundene får et best mulig produkt. Vi har engasjert Jon Skistad til å ha det daglige ettersyn med anlegget. Ellers vil vi bruke driftspersonell fra Hønefoss Fjernvarme, som har lang erfaring med drift av fjernvarmeanlegg, til regulering av kundeinstallasjoner. Vi vil ta kontakt med hver enkelt kunde i løpet av de første månedene i 2013 for en gjennomgang av kontrakter og eventuelle utfordringer med anlegget.
Årsavregningen for 2012 er den siste regningen du får direkte fra Øvre Eiker Fjernvarme. Heretter vil du få faktura fra Energiselskapet Buskerud (EB) som sender ut regningene for Hønefoss Fjernvarme.


